מהם יהלומים שחורים?

יהלום שחור הוא יהלום טבעי לחלוטין – רק שהוא בצבע שחור. היהלום השחור עשוי פחמן כמו יהלום רגיל וקשה כמוהו, אך תהליך היווצרותו היה מעט שונה ועל כן צבעו המיוחד. למרות שהם נדירים יותר, היהלומים השחורים זולים יותר מהלבנים.

ההבדל הבולט בין שני היהלומים הוא שיהלום שחור אינו עושה את הדבר שהיהלומים הלבנים מפורסמים בגינו – הוא אינו מנצנץ. הצבע הכהה של היהלום השחור סופג את האור ואינו מחזיר אותו. על כן, ערכו של היהלום השחור נמדד בצורה אחרת לגמרי. היהלום הלבן יהיה יקר יותר ככל שהוא יותר שקוף, ואילו היהלום השחור יהיה בעל ערך רב יותר ככל שהוא בצבע שחור, עשיר ואחיד יותר.

בנוסף, היהלומים השחורים התגלו בתקופה מאוחרת יותר מהלבנים, ואלו אשר התגלו עד היום קטנים משמעותית מהיהלומים הלבנים. כמו כן, היהלום השחור עשוי ממיליוני גבישים זעירים מלאים בגופרית, ועל כן חיתוכו וליטושו של היהלום השחור מורכבים מאוד.

מעבר לצבעם המיוחד, המסתוריות סביב תהליך היווצרותם של היהלומים השחורים מקנה להם פן מעניין. התיאוריה המקובלת כיום הינה שהיהלומים השחורים נוצרו בדיוק כמו הלבנים, בתנאי חום ולחץ גבוהים בבטן האדמה. אך, תיאוריה אחרת גורסת כי היהלומים השחורים נוצרו בפיצוץ סופרנובה בחלל, ונפלו לפני כדור הארץ באזור ברזיל ומרכז אפריקה רק מיליוני שנים לאחר מכן. כיום, אין קביעה מדעית בנוגע למקורם של יהלומים מיוחדים ויוצאי דופן אלו. מקורם המסתורי של היהלומים השחורים הביא ליצירת מיתוסים ואמונות סביבם ברחבי העולם. באיטליה לדוגמא, האמינו כי היהלום השחור מביא להרמוניה בחיי הנישואין.

לאורך ההיסטוריה היהלומים השחורים שימשו באופן מסורתי עבור תכשיטי גברים. עם זאת, בשנים האחרונות שימושים בעולם האופנה הפך לטרנד, וכיום גם האליטה של הוליווד מתהדרת בתכשיטים בהם משולבים יהלומים שחורים. שילוב יהלום שחור בטבעת אירוסין יכול להוות תוספת מיוחדת מאוד לתכשיט. עם זאת חשוב לדעת כי למרות הצמיחה בפופולאריות של היהלום השחור, נשים מעדיפות לרוב טבעות אירוסין עם יהלום לבן קלאסי, לכן קח בחשבון את העדפותיה של בת זוגתך בעת בחירה בין יהלום לבן לשחור.

תגיות: יהלום, תכשיט יהלום


צור קשר

שם:
דוא"ל:
הודעה: